Top-3 kunstenaars bekend!
Drie kunstenaars gaan nu aan de slag om hun idee te verfijnen naar een echt ontwerpvoorstel.
Park Triangel bestaat dit jaar tien jaar. Verdeeld over acht buurtjes zijn er inmiddels ruim 2.000 woningen opgeleverd. Als de wijk naar verwachting in 2028 gereed is, staan er zo’n 3.000 woningen. De wijk is pas echt af als er ook een mooi kunstwerk staat!
Daarom schrijft Park Triangel een prijsvraag uit voor het creëren van een kunstwerk in de openbare ruimte. Kunstenaars of ontwerpers, met ervaring in de openbare ruimte én met grotere kunstopdrachten, kunnen vóór 1 november aanstaande hun portfolio insturen naar info@parktriangel.nl om mee te dingen naar deze grote opdracht.
“Het kunstwerk is een cadeau aan de bewoners en moet het karakter en de identiteit van Park Triangel versterken”, vertelt Alexander de Vries, projectdirecteur Park Triangel. “Het is een groene, waterrijke wijk met veel jonge gezinnen. Het kunstwerk mag zodoende best een speelelement bevatten, interactie oproepen of een fijne plek zijn om af te spreken en elkaar te ontmoeten. Net zoals het centrale park geen kijk-groen heeft, maar echt een doe-park is.”
Creatieve vrijheid
Het kunstwerk moet van hoge kwaliteit zijn en duurzaam in de keuze van het materiaal en een lange levensduur. Liefst natuurlijk onderhoudsvrij, goed te onderhouden of materiaal dat mooi veroudert. De kunstenaar krijgt daarbij veel creatieve vrijheid. Het kan één groot kunstwerk zijn, of juist zijn opgebouwd uit verschillende elementen of zelfs speels verspreid staan door de wijk, waardoor er een soort kunstroute ontstaat met op meerdere plekken een verrassing. Het streven is het kunstwerk in het voorjaar van 2026 te plaatsen. De locatie van het kunstwerk is nog niet bekend. Dat gebeurt in goed overleg met bewoners en kunstenaar.
Stem van bewoners doorslaggevend
Het proces om tot het kunstwerk te komen verloopt zeer zorgvuldig. Er is een ‘kunstcommissie’ - met onder andere de Gemeente, BPD, Stichting Thuis in de Triangel, de Waddinxveense Kunstkring en natuurlijk Park Triangel – die half november tien kunstenaars selecteert uit de inzendingen. Deze tien kunstenaars hebben tot 10 januari 2025 de tijd om een idee of ruwe schets in te leveren. Hiervan volgt onder andere een mini-expositie in het projectbureau van Park Triangel. Daaruit worden vervolgens drie kunstenaars gekozen die hun idee mogen uitwerken tot een schetsontwerp.
Naast het oordeel van de commissie is de stem van bewoners doorslaggevend. Gedurende het hele proces houden we de bewoners van Park Triangel op de hoogte en laten weten waar en hoe ze hun stem kunnen uitbrengen.
“Het kunstwerk is een cadeau aan de bewoners en moet het karakter en de identiteit van Park Triangel versterken.”
Alexander de Vries, projectdirecteur Park Triangel.
Park Triangel is op zoek naar de kunstenaar die Park Triangel compleet maakt! Heb je ervaring met grotere opdrachten én met kunst in de openbare ruimte? Dan kun je je tot 1 november inschrijven door je portfolio in te sturen naar info@parktriangel.nl.
Wil je graag eerst meer weten?
Kijk voor meer informatie én de uitgebreide opdrachtomschrijving op deze pagina www.parktriangel.nl/kunst-in-triangel
19 febr 2025
Drie kunstenaars gaan nu aan de slag om hun idee te verfijnen naar een echt ontwerpvoorstel.
11 febr 2025
Op woensdag 29 januari 2025 vond de in november uitgestelde boomfeestdag plaats.
29 jan 2025
Op 11 februari start de verkoop van 32 woningen in Parktuin. Lees hier het verhaal over deze nieuwe buurt.
25 jan 2025
Van 1 tot en met 4 februari is er in het projectbureau een expositie van de ingezonden schetsvoorstellen voor het kunstwerk dat in 2026 in de wijk gaat komen. Kom langs en laat weten welke ideeën jouw favoriet zijn.